Вартість послуг

 • 1.16МРТ головного мозку при епі-синдром (знімок, висновок, CD)1900 грн

Ефективне лікування епілепсії сьогодні можливо для більшості пацієнтів. Так, в 70% випадків прийом медичних препаратів дозволяє повністю позбавити людину від виникнення хворобливих нападів. В інших ситуаціях є можливість мінімізувати їх частоту, а також знизить неприємну симптоматику захворювання (зняти біль, скоротити час продовження нападу і т.д.). Власне тому при підозрі на епілепсію необхідно відразу ж звертатися до профільних фахівців.

Позбутися від нападів епілепсії або звести їх виникнення до мінімуму ви можете в нашій клініці в Києві. В "Доктор Спін" приймають досвідчені неврологи-епілептології, які призначать необхідні діагностичні обстеження, визначать види нападів епілепсії (вогнищеві або генералізовані) і підберуть дієве медикаментозне лікування.

Чому з'являється епілепсія?

Сучасна медицина не до кінця розібралася з причинами виникнення епілептичних нападів. Відомо, що їх викликає патологічна активність головного мозку, але через що вона виникає зрозуміло не завжди. Так, якщо причини нападів епілепсії не встановлені, то захворювання називають криптогенним. В інших випадках в залежності від факторів, які викликають епілепсію, її ділять на дві наступні групи:

 • симптоматична. В цьому випадку напади епілепсії обумовлені структурної патологією, в тому числі крововиливом в мозок, черепно-мозковими травмами, пухлинними процесами, аномаліями розвитку і т.д.;
 • ідіопатична. В цьому випадку структурних мозкових змін немає, а виникають напади епілепсії внаслідок генетичного фактора.

Не настільки важливо, яка природа цієї патології, адже в будь-якому випадку для ефективного лікування необхідно звернення до профільних фахівців. Якщо цього не зробити, то напади епілепсії можуть стати причиною летального результату (так званий синдром раптової смерті). Крім того гостру необхідність лікування хвороби обумовлює наступне:

 • в ході нападів підвищується ризик серйозних травм і каліцтв;
 • епілепсія сильно знижує якість життя людини;
 • епілептичні напади можуть нести небезпеку оточуючим.

Прояви епілепсії

Основним симптомом захворювання є напади. Вони супроводжуються непритомністю, викликають судоми, тягнуть за собою різні неусвідомлені дії. Коли напад епілепсії закінчується, хворий часто не пам'ятає, що з ним відбувалося.

Виділяють два основних види епілептичних нападів:

 1. Осередкові. В цьому випадку патологічна мозкова активність є лише в одній з ділянок його кори. Вогнищеві напади епілепсії зазвичай припускають судоми і оніміння окремих частин тіла. Часом хвороба також проявляється галюцинаціями, що зачіпають органи почуттів, включаючи слух і зір. Загальна тривалість нападів не перевищує 30 секунд. Нерідко хворий залишається в свідомості, що дозволяє лікарям зібрати більш повну картину хвороби і швидше позбавити пацієнта від неї.
 2. Генералізовані. Ці напади епілепсії обумовлені патологічною мозковою активністю, яка відбувається відразу в двох півкулях головного мозку. При такій епілепсії припадки не обов'язково супроводжуються судомами. Але якщо мають місце саме судомні генералізовані напади, то виглядають вони особливо страшно. Спершу виникає напруга м'язів всього тіла, потім скорочення чергуються з повним розслабленням (до 5 хвилин). Далі припадок завершується, а пацієнт швидко засинає. Після пробудження він нічого не пам'ятає про нападі.

Також виділяють і генералізовані бессудорожние напади. Вони частіше бувають у підлітків і дітей. Людина тимчасово завмирає (до 20 секунд), іноді також закидається голова і / або тремтять повіки. Але потім все проходить. Такий напад епілепсії у дитини може довго залишатися непоміченим, через що і необхідне лікування не починається.

Діагностика епілепсії

Перед лікуванням наші неврологи проводять огляд пацієнта і спілкуються з ним або його родичами. "Золотим стандартом" для підтвердження діагнозу епілепсії вважається електроенцефалографія (ЕЕГ), яка дає можливість оцінити мозкову активність і виявити наявність характерної патології.

Крім звичайної електроенцефалографії в "Доктор Спін" проводиться і відео ЕЕГ моніторинг. Він дозволяє виявити так звану нічну епілепсію. При ній напади можуть відбуватися під час сну. До переваг нічної електроенцефалографії з відеозаписом відноситься можливість точно визначити осередок хвороби, форму епілепсії, а значить і підібрати більш ефективне лікування.

Як ми лікуємо епілепсію в "Доктор Спін"

Лікуванням епілептичних нападів в нашій клініці в Києві займаються профільні неврологи -епілептологі. Вони допомогли сотням хворих з епілепсією, мають багатий накопичений досвід і знання для дієвої допомоги вам.

Основним методом лікування нападів пацієнтів будь-якого віку є медикаментозна терапія. Але і конкретні ліки, і їх дозування обов'язково повинні підбиратися індивідуально. При підборі враховують вік, вага і інші особливості конкретного хворого, а для контролю ефективності препаратів періодично проводять ЕЕГ і інші діагностичні процедури.

Основні цілі лікування епілепсії:

 • позбавити пацієнта від нападів повністю;
 • запобігти новим прояви хвороби;
 • мінімізувати кількість нападів епілепсії і їх тривалість;
 • знеболити періоди нападів;
 • домогтися скасування медикаментозного лікування без відновлення нападів;
 • убезпечити оточуючих і суспільство від дій хворого під час нападів.

Головним засобом лікування захворювання вважаються протисудомні препарати. Крім них можуть призначатися і інші медикаменти, в тому числі нейропротективні засоби, антиоксиданти, імуномодулятори, антигіпоксантів.

Як доповнення або альтернативи медикаментозному лікуванню нападів епілепсії виділяють:

 • нормалізацію режиму дня і харчування (ефективний метод лікування у дітей);
 • психотерапевтичні методики;
 • кетогенную дієту.

Записуйтеся на прийом до нашого епілептології в Києві онлайн або по телефону.

Лікарі епілептологи

  Залишилися питання?

  Наші адміністратори дадуть відповідь на будь-яке питання щодо послуги

  Лікування епілепсії | Dr.Spin | Київ
  1900 1900 UAH