Вартість послуг

 • 96.12Консультація невропатолога700 грн
 • 99.03Повторна консультація невролога300 грн

Якщо у вас безсоння, ви постійно не висипаєтеся або маєте інші проблеми з режимом сну і неспання, то звертайтеся до спеціалістів «Доктор Спін» в Києві. Ми допоможемо визначити причини розладу і підберемо відповідне саме вам лікування порушень сну!

Причини розладу циркадного ритму

Виділяють як зовнішні, так і внутрішні фактори, що викликають збої циркадного ритму сну. До зовнішніх впливів відносять:

 • джетлаг, тобто швидка зміна часових поясів (зазвичай більше двох), викликана перельотом;
 • відсутність звичного режиму дня (відхід до сну і пробудження постійно відбувається в різний час);
 • специфічний графік роботи з плаваючим розкладом і частими переробками;
 • сліпота (немає впливу сонячного світла, який прямо впливає на циркадний ритм сну);
 • тривалий постільний режим (в тому числі при тривалій госпіталізації);
 • прийом речовин, які впливають на біологічний годинник.

До основних зовнішніх факторів відносять нечутливість до циклів дня і ночі, пошкодження головного мозку в результаті черепно-мозкових травм, інсульту, енцефаліту, хвороби Альцгеймера.

Прояви проблем зі сном

При порушеннях циркадного ритму людина не може заснути і / або прокинутися в потрібний час. Відповідно вона може скаржитися на безсоння, сонливість вдень, неясність думок, проблеми з концентрацією уваги і т.д. Якщо тривалий час ігнорувати проблему, то можливі й інші проблеми, в тому числі зловживання шкідливими звичками, побічні дії від стимулюючих або снодійних засобів, набір ваги і т.д.

Також слід враховувати, що виділяють різні розлади циркадного ритму:

 • синдром фазової затримки. Виявляється пізнім засинанням і пробудженням, а заснути раніше у пацієнта не виходить. Найчастіше зустрічається у підлітків і молоді;
 • синдром випередження фази сну. В цьому випадку люди засинають і прокидаються раніше нормального графіка. Сонливість настає на початку вечора і зберегти бадьорість до пізнього часу вкрай складно. Властиво людям похилого віку;
 • синдром не 24-годинного циклу. Час засинання і пробудження змінюється мало не щодня. Подібна проблема трапляється рідко, більш властива сліпим;
 • нерегулярний циркадний ритм сну. Цикл сну-неспання збитий, люди сплять по кілька годин в різний час доби.

Діагностика розладу циркадного ритму

Для підтвердження порушень сну необхідно звернутися до профільних спеціалістів нашої клініки в Києві. Лікар проаналізує симптоми, на які ви скаржитеся, розпитає про графік роботи, перельоти, прийом ліків і т.д. Також він попросить вести щоденник, в який протягом декількох тижнів, записується час відходу до сну і пробудження. Додаткові тести потрібні досить рідко.

Лікування порушень сну

Терапія спрямована або на відновлення нормального циркадного ритму сну, або на допомогу пацієнтові з наявним безсонням або небажаною сонливістю в денний час. Лікування в кожному конкретному випадку в "Доктор Спін" підбирається індивідуально.

До загальних рекомендацій відноситься зміна поведінки і нормалізація графіка сну і неспання. Якщо можливо, то лягати спати і прокидатися варто приблизно в один час. Проблема з джетлаг, як правило, проходить сама через кілька днів.

Коли дотримуватися цих рекомендацій немає можливості або це не допомагає, то може бути призначено наступне:

 • вплив яскравого світла в денний час, коли потрібно неспання;
 • мінімізація впливу світла перед відходом до сну (носіння сонцезахисних окулярів після роботи, затемнення спальні, надягання маски на очі на ніч);
 • поступовий зсув графіка сну в необхідному напрямку. Завчасне зміщення часу засинання і пробудження може допомогти мандрівникам уникнути джетлага при перельоті;
 • прийом медикаментів. Як засоби проти безсоння використовуються снодійні короткочасної дії, а для підвищення активності в період неспання - стимулюючі препарати. Людям з позмінною роботою, мандрівникам і сліпим можуть призначатися медикаменти з мелатоніном.

Наші лікарі

  Залишилися питання?

  Наші адміністратори дадуть відповідь на будь-яке питання щодо послуги