Вартість послуг
- 96.12Консультація невропатолога700 грн
- 99.03Повторна консультація невролога300 грн
Підозрюєте неврологічні хвороби, в тому числі ураження нервів? Потрібна допомога в Києві? Звертайтеся в нашу клініку. Крім команди досвідчених фахівців ми в "Доктор Спін" пропонуємо вам високоефективну діагностику, в тому числі МРТ обстеження на апараті експертного рівня 1,5 Тесла Philips Intera. Для вашої зручності всі послуги в клініці надаються на одній клінічній базі. Записатися до нашого невролога на прийом ви можете онлайн або за телефонами.
Прояви невралгії
Невралгія може бути діагностована практично в будь-якій області тіла людини. Але найчастіше лікарі стикаються з ураженням міжреберних і трійчастого нерва. У першому випадку хворобливість і інший дискомфорт зазвичай локалізуються в районі грудей. У випадку з ураженням трійчастого нерва виникає гостра лицьова біль, а також мають місце проблеми з чутливістю шкіри обличчя. Як правило, з подібними проблемами стикаються дорослі люди.
Головним проявом невралгії є біль. А ось область її локалізації обумовлена ураженим нервом. Як правило, хворобливість посилюється при напрузі м'язів.
До типових симптомів такого захворювання нервів відноситься наступне:
- епізодичний біль, яка може мати різний характер: печіння, поколювання, простріли. В цьому випадку хворобливість часто змінюється повною відсутністю дискомфорту;
- тривалий ниючий біль;
- дискомфорт при торканні ураженої частини тіла;
- біль посилюється у відповідь на різні подразники, в тому числі шум, спалахи світла;
- є скутість м'язів;
- збільшується потовиділення (характерно для міжреберної невралгії);
- виникає порушення сну і / або головний біль.
Якщо не вживати заходів і не звернутися за допомогою до невролога, то самопочуття тільки погіршується. Посилюється тривожність і дратівливість, з'являються симптоми неврозу, може розвиватися нервовий тик і т.д.
Чому виникає невралгія?
Подібне ураження периферичних нервів буває як самостійним захворюванням, так і результатом різних патологічних станів. Викликати невралгію, наприклад, можуть самі різні хвороби органів або тканин, в області яких проходять нерви. До їх здавлення можуть приводити м'язи, зміщення кісток і т.д.
До типових причин невралгії відноситься наступне:
- переохолодження;
- інфекційні захворювання;
- різні патологічні стани опорно-рухового апарату, включаючи переломи, деформацію грудної клітки, зміщення міжхребцевих дисків;
- пухлинні процеси, які здавлюють нерви;
- деякі стоматологічні хвороби (можуть викликати ураження трійчастого нерва);
- наслідки операцій в області розташування нервів.
До факторів, які при невралгії провокують біль, відносять торкання, вплив холоду, будь-які різкі рухи, а також прийом їжі.
Діагностика ураження нервів
Якщо помічена симптоматика невралгії, то варто записатися до лікаря-невролога. Фахівці нашої клініки проводять опитування і огляд пацієнта, діагностуючи зону і вираженість болю і зміни чутливості. Для підтвердження діагнозу, перш ніж призначати терапію, проводяться інструментальні дослідження.
Найбільш інформативним і ефективним видом діагностики при невралгії вважається МРТ. У нашій клініці в Києві використовується висококласний томограф, який дає можливість обстежити хребет, голову і шию, судини і внутрішні органи. Так, МРТ використовується при підозрах на пухлини, запальні захворювання і хвороби, які супроводжуються руйнуванням мієлінової оболонки нервів. Також МРТ призначають для обстеження судин головного мозку при симптомах ураження трійчастого нерва.
До інших методів діагностики, що використовуються при невралгії, відноситься КТ і електрокардіографія. Остання дозволяє визначити причини болю в грудях, виключити стенокардію і інші серцево-судинні проблеми.
Доктор може призначити і інші види діагностики та / або рекомендувати консультації з лікарями іншого профілю, в тому числі стоматологами або офтальмологами.
Методи лікування невралгії в "Доктор Спін"
Основним методом терапії при ураженні нервів відноситься медикаментозне лікування, в рідкісних випадках показано хірургічне втручання. Наші неврологи підбирають медикаменти, які спрямовані на:
- зняття болю та інших наявних симптомів;
- боротьбу з першопричиною проблеми;
- відновлення нормального функціонування нерва і чутливості.
Наші лікарі в Києві призначають такі види лікарських препаратів, як:
- антиконвульсанти. Вони знімають біль і усувають негативні симптоми у відповідь на різні подразники. У процесі прийому цих ліків лікар може коригувати дози і змінювати препарати для досягнення їх максимальної ефективності та мінімізації побічних ефектів;
- спазмолітики. Вони не тільки знімають біль, але ще і розслаблюють м'язи. Зазвичай спазмолітики і антиконвульсанти застосовують разом для максимального терапевтичного ефекту;
- ліки для блокади нервів. Використовуються анестетики, кортикостероїди та інші медикаменти, які вводяться ін'єкційно в ту область, де локалізується біль;
- інші ліки з вираженим протизапальною і знеболювальною дією.
Комплексна консервативна терапія невралгії також може включати в себе і інші методи, в тому числі:
- Фізіотерапію. Це повністю безпечні методики, які покращують кровотік, сприяють зняттю запалення і зниження неприємних відчуттів;
- лікувальний масаж. Є допоміжним методом, часто використовуваних при міжреберної невралгії. Масаж покращує кровопостачання, сприяє розслабленню м'язів і т.д.
Хірургічне втручання при ураженні нервів, як правило, потрібно в наступних випадках:
- при виявленні в ході діагностики новоутворень;
- анатомічних дефектах, викликають обмеження / здавлювання нервів;
- інших захворюваннях, при яких консервативна терапія не ефективна.
Хірурги нашої клініки в Києві віддають перевагу сучасним малоінвазивним процедурам. Вони дозволяють направити вплив на область патології, ефективно усунувши її при мінімальному впливі на сусідні здорові тканини. Все це скорочує період відновлення пацієнта і прискорює його повернення до звичного життя.
Щоб не довелося лікувати невралгію хірургічно, лікарі "Доктор Спін" рекомендують проводити обстеження при перших же ознаках поразок нервів, а також систематично відвідувати невролога при наявності будь-яких неврологічних симптомів.