Вартість послуг

Виконати відео ЕЕГ моніторинг активності головного мозку в Києві ви можете у нас. "Доктор Спін" пропонує комфортні умови проведення діагностики: всі послуги надаються на єдиній базі, також у нас є спеціально обладнана кімната для дитини і супроводжуючого батька, працює досвідчений, кваліфікований і чуйний персонал, який допоможе підготуватися до обстеження, вміє привернути малюка, розвіяти будь-які страхи і т.д. Записатися на процедуру ви можете онлайн або за телефонами.

Показання для ЕЕГ моніторингу сну

Основним приводом для виконання подібного діагностичного дослідження є можливі приховані проблеми в роботі головного мозку. Так, за допомогою ЕЕГ можна виявити епілептиформні активності, яка є свідченням наявності епілепсії. Нерідко у дітей виявити цю хворобу складно, а аномальна активність головного мозку у них виникає тільки в процесі нічного сну. Власне для її визначення і призначається тривала ЕЕГ з відеофіксацією.

Показаннями для процедури у дітей є наступне:

 • надмірна рухова активність;
 • випадки сноговорения і / або сомнамбулізму (лунатизму);
 • часті пробудження;
 • епілептичні напади, що виникають в нічний час або днем;
 • нетримання сечі;
 • заїкання
 • затримка мовного та психічного розвитку;
 • аутизм;
 • проблеми з промовою неясного походження.

Крім епілепсії ЕЕГ дозволяє виявити й іншу патологію, в тому числі:

 • запальні ураження головного мозку (енцефаліти);
 • пухлини
 • єнцефалопатія.

Замість звичайної електроенцефалографії лікарі нерідко призначають нічну ЕЕГ. Таке обстеження забезпечує більш точну картину мозкової активності. А процедура відеозапису дозволяє в подальшому зіставити візуальний ряд з отриманими показниками, визначити тип епілептичного нападу, локалізацію цієї самої патологічної активності. В результаті можна підібрати максимально відповідне і правильне лікування або при досягненні стійкої ремісії епілепсії повністю відмовитися від медикаментів.

Підготовка до ЕЕГ моніторингу

Оскільки така процедура проводиться переважно дітям, а також триває не 15-30 хвилин, а всю ніч, то до неї потрібно підготуватися і батькам, і самій дитині. Саму підготовку можна розділити на психологічну (що зробити, щоб дитині було комфортно) і практичну (які речі взяти з собою і т.д.).

Якщо малюк досить недовірливий і важко йде на контакт з чужими людьми, то доцільно розповісти йому, що його чекає. Плюс самим батькам потрібно розуміти, що ЕЕГ абсолютно безболісна процедура, а певний дискомфорт можуть викликати різні зовнішні подразники, які використовуються для провокування нападу: світлові, звукові і т.д.

Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку цю тривалу за часом діагностичну процедуру доцільно перетворити в гру-своєрідна пригода з захоплюючим сюжетом, на кшталт підготовки до космічного польоту і т.д. В результаті рівень стресу буде мінімізований, а дитина може бути навіть зацікавлений і захоплений процесом діагностики.

З базових аспектів підготовки до електроенцефалографії в процесі сну відноситься наступне:

 • повідомте персоналу нашої клініки в Києві про всі прийняті дитиною ліках;
 • перед відвідуванням "Доктор Спін" помийте голову і не застосовуйте засоби укладання;
 • дівчаткам слід зняти сережки та прикраси, розплести довге волосся;
 • в ході процедури дитина повинна нормально заснути, тому рекомендується напередодні покласти його пізніше звичайного, а вранці розбудити раніше. В результаті малюкові захочеться спати раніше і він швидше засне, незважаючи на те, що знаходиться в незнайомому і незвичному місці.

З собою на нічну ЕЕГ варто взяти улюблені іграшки і / або, книгу. З одягу потрібні піжама і змінне взуття. Також в клініку ви можете взяти легкі закуски, але сильно наїдатися перед обстеженням не потрібно.

Як проводиться відео ЕЕГ моніторинг сну?

Сама процедура мало чим відрізняється від звичайної електроенцефалографії за винятком загального часу реєстрації активності головного мозку. Весь час процедури з дитиною повинен знаходитися супроводжуючий - один з батьків, інші родичі тощо.

На голову дитині надівається спеціальна шапочка з електродами, вона підбирається так, щоб вона була зручною, адже в ній доведеться спати. До неї підключається спеціальне обладнання, яке фіксує їх посилають електричні імпульси. Фактично на цьому підготовчий етап завершено і починається саме дослідження.

У першу годину процедури використовуються різні зовнішні подразники:

 • блимає світло;
 • використовується звук;
 • дитини просять часто дихати для гіпервентиляції.

При підозрах на епілепсію, батьки в цей час повинні бути морально готові до нападу хвороби. Всі ці подразники можуть викликати їх.

Потім використання подразників завершується, дитина засинає, але аналіз показників мозкової роботи триває. У деяких дітей напади епілепсії виникають вночі - при несподіваному пробудженні, власне тому і призначається нічна ЕЕГ.

Вранці, коли персонал "Доктор Спін" просить батька розбудити чадо, повторюється етап із застосуванням зовнішніх подразників. Після цього процедура завершується, знімається обладнання, наш лікар проводить огляд і відбувається виписка додому.

Результати ЕЕГ моніторингу

Процесом розшифровки результатів в нашій клініці в Києві займаються досвідчені фахівці вузької спеціалізації. Так, лікар-епілептології вивчає всі зібрані в ході обстеження дані і на їх підставі формує висновок: якщо потрібно, призначає лікування, дає практичні рекомендації для батьків і т.д.

Чим точніше в ході нічного ЕЕГ вдасться виявити осередок хвороби, тим вище шанси на повне позбавлення від епілепсії. Саме лікування передбачає прийом медикаментів, які надають протисудомну дію. Крім того, в ході діагностики може бути виявлено, що напади не пов'язані з епілепсією, а обумовлені іншими проблемами, в тому числі емоційними.

Через загальну тривалість процедури і великих обсягів отриманих даних, на розшифровку електроенцефалограми лікаря може знадобитися багато часу. Результати можуть бути отримані як на руки, так і віддалено протягом доби. Якщо вам потрібен більш оперативну відповідь, то ми готові надати вам попередній висновок швидше. Всі деталі уточнюйте у консультантів або лікуючого лікаря.

Наші лікарі

  Залишилися питання?

  Наші адміністратори дадуть відповідь на будь-яке питання щодо послуги

  Відео ЕЕГ моніторинг | Dr.Spin | Київ
  700 7000 UAH