Чим відрізняється МРТ від УЗД

Сучасна медицина на сьогоднішній день має величезну кількість способів діагностування різних захворювань, а також вивчення процесів, що відбуваються в організмі людини. Рентген, КТ, МРТ або УЗД, а також інші способи діагностики дозволяють точно визначити недугу і почати своєчасне лікування. УЗД стало вже традиційним способом дослідження, але разом з тим набирає популярність магнітно-резонансна томографія. Природно, пацієнт задається питанням що краще МРТ або УЗД?

Переваги та недоліки сучасних методів дослідження

УЗ-діагностика заснована на здатності ультразвуку проникати крізь живі тканини і відбиватися від обстежуваного органу. Це дозволяє "зазирнути всередину людини", виявити порушення будови і функціонування органів людського організму. За допомогою ультразвуку можна виявити серйозні порушення і негативні процеси структури тканин. Використовують УЗД для детального дослідження внутрішніх органів: серця, нирок, селезінки, печінки, щитовидної залози, матки, яєчників і багато інших. Крім того, обстеження ультразвуком, безсумнівно, підтвердить (або спростує) наявність пухлини, внутрішньої кровотечі. Як правило, застосовують УЗД для обстеження конкретного органу, а тому цей метод діагностики є місцевим. Зазвичай ультразвук призначають, коли причина поганого самопочуття зрозуміла, але потрібне уточнення діагнозу. Таким чином, УЗД - доступний, точний, швидкий, якісний метод підтвердити поставлений діагноз. Однак, при використанні ультразвукової діагностики часто виникають складності - зображення деяких органів важко отримати через їх розташування (кістки, порожнинні органи є перешкодою для ультразвукової хвилі). Метод магнітно-резонансної томографії заснований на використанні впливу магнітного поля на організм людини. Магнітно-резонансна томографія дає можливість отримувати чіткі зображення будь-якої площині людського тіла. Томографію призначають в ситуаціях, коли причина болю і занепокоєння незрозуміла. Звідси напрошується висновок, чим відрізняється МРТ від УЗД: МРТ-діагностика дає детальну інформацію, що дозволяє визначити причину болю і встановити діагноз, підтвердити (або спростувати) наявність новоутворень, патологій, виявити аномалії розвитку.

У яких випадках і чому краще пройти МРТ

Безсумнівно, магнітно-резонансна томографія дозволяє точно дізнатися, що відбувається в організмі людини. Головним достоїнством і перевагою, в порівнянні з іншими способами досліджень, є те, що томографія дозволяє виявити захворювання на початковій стадії розвитку, що значно спрощує лікування і дає пацієнтові більше шансів на швидке одужання в разі серйозних важких недуг. Безумовно, магнітно-резонансну томографію як спосіб діагностики необхідно вибрати в разі, коли вкрай важливо встановити максимально точний діагноз, який повністю виключає найменші промахи і помилки. МРТ-дослідження проводиться з наступною обробкою зображень комп'ютером, тому є достовірним і дуже точним. На відміну від МРТ, процедура УЗД безпосередньо пов'язана з роботою спеціаліста і від кваліфікації лікаря, а також від людського фактора може залежати точність діагнозу. Зазвичай показаннями для проведення МРТ є: підтвердження або виключення діагнозу, профілактика онкологічних захворювань, повне обстеження роботи людського організму, точне діагностування, виявлення патологічних процесів, запальних процесів, розвитку новоутворень, контроль після оперативних втручань.

Загальні висновки

Обидва методи діагностики - високоточні способи візуалізації, які можуть бути використані для отримання фотографічних знімків і рухомого зображення внутрішніх органів і систем. МРТ та УЗД проводяться без використання шкідливого для організму людини радіаційного випромінювання, а також обидві методики неінвазивні та безболісні. Що стосується підготовки до обстеження, для проведення УЗД часто вимагається дотримання дієти, голодування або повний сечовий міхур, в залежності від досліджуваного органу, МРТ не вимагає особливої ​​підготовки, однак МРТ-дослідження має деякі обмеження: використання електронних кардіостимуляторів та інших імплантатів, клаустрофобія, неможливість знаходиться в нерухомому стані (практично нездійсненна умова без медикаментозної підтримки для маленьких дітей). Зазвичай про рекомендації повідомляють лікарі-діагности перед проведенням досліджень.


Залишилися питання?

Наші адміністратори дадуть відповідь на будь-яке питання щодо послуги