Що краще рентген або томографія

В даний час складно знайти людину, яка б не знала що таке рентген (флюорографічне обстеження зобов'язаний проходити кожний раз на рік). Природно, при різних травмах кісткових тканин в першу чергу роблять рентген. Поряд з цим, добре відомим методом дослідження "нутрощів" людини, в останні десятиліття дуже популярний інший вид діагностики - МРТ. Закономірним є питання чим відрізняється рентген від МРТ і яке обстеження краще? Вибір виду діагностики залежить від ряду факторів: симптоматики, можливості постановки діагнозу на підставі традиційних видів обстеження та ін. Звичайно ж, повна "картина" у вигляді результатів обстеження дозволяє з високою точністю поставити діагноз, виключаючи помилки.

Дуже часто пацієнти звертаються за допомогою з симптомами, які характерні для різних захворювань хребта. Не секрет, що хребет є опорою всього організму. Недуги, що вражають цей важливий орган, можуть спровокувати різні захворювання і порушення функціонування інших органів, привести до обмеження рухливості кінцівок. Звідси випливає, що в разі виникнення будь-яких відхилень від нормального самопочуття, необхідно звернутися за консультацією до спеціаліста.

За статистикою близько 40% населення відчуває регулярні болі в спині. Здебільшого причинами болі є остеохондроз (дистрофічне захворювання, при якому вражається кісткова тканина хребта, хрящі і міжхребцеві диски), радикуліт, міжхребцеві грижі. Чим раніше буде визначена патологія, тим простіше буде лікування. При болях у хребті і неясних симптомах в першу чергу призначається рентгенографічне обстеження. Як самий бюджетний вид дослідження.

Виявити різні недуги хребта можна застосовуючи різні способи діагностики: рентген або МРТ, або комп'ютерну томографію. Кожен з видів обстеження вельми ефективний, в певних ситуаціях може бути призначений один вид дослідження, а в деяких випадках поряд з одним призначається додатково ще і інший.

Що вибрати МРТ або рентген?

На питання що краще рентген або МРТ однозначно відповісти неможливо. В основі кожного з методів лежить абсолютно різний вид впливу на організм людини. При рентгенографічному обстеженні крізь тіло людини пропускають спеціальні рентгенівські промені. Ці промені поглинаються тканинами, насиченими кальцієм, і тому на приймаючому екрані тканини виглядають білими.

Процедура рентгена несе променеве навантаження на організм людини, тому її не можна назвати абсолютно нешкідливою. Однак, доза іонізуючого випромінювання мінімальна, чітких обмежень по частоті проведення рентгена немає. Незважаючи на це є протипоказання: перший триместр вагітності. Але в разі гострої необхідності рентген проводять, а живіт закривають спеціальним захисним фартухом. Процедура рентген-обстеження займає кілька хвилин, в залежності від обстежуваної ділянки, процедуру проводять в положенні стоячи, сидячи або лежачи. Результатом обстеження є знімок, який показує загальну будову, структуру тканини.


Залишилися питання?

Наші адміністратори дадуть відповідь на будь-яке питання щодо послуги