ЕЕГ сну: що це таке, як проводиться?

Електроенцефалографія (ЕЕГ) - це діагностичне дослідження, що дозволяє оцінити роботу головного мозку, виявити різні неврологічні і / або психічні проблеми. Нарівні зі звичайною процедурою нерідко призначається нічний моніторинг ЕЕГ. Ця діагностика, наприклад, дозволяє виявити приховану епілепсію, визначити причини порушень циклів сну і неспання.

Що таке ЕЕГ сну?

Це інструментальне дослідження, яке виконується в ході сну пацієнта, що оцінює функціональний стан головного мозку за рахунок реєстрації його біоелектричної активності. На фоні традиційної процедури, виконуваної під час неспання, подібна електроенцефалографія відчутно виграє в аспекті інформативності. При цьому нічний моніторинг ЕЕГ - це повністю безпечне обстеження, яке може проводитися пацієнтам будь-якого віку, включаючи дітей.

Завдяки електроенцефалографії сну можна:

  • дослідити фази сну;
  • визначити приховані функціональні зміни в роботі мозку;
  • виявити порушення засинання;
  • визначити причини безсоння;
  • проаналізувати інші порушення, включаючи хропіння і апное (зупинка дихання), лунатизм і т.д.

В результаті невролог або сомнолог може поставити правильний діагноз, визначити адекватну терапію і / або оцінити ефективність лікування наявної патології і скорегувати його, якщо потрібно.

Які види запису нічного ЕЕГ бувають?

Крім короткочасної електроенцефалографії використовуються такі методи дослідження, як:

  • ЕЕГ в ході тривалого денного сну. Призначається в тих випадках, коли є підозри на високу судомну готовність у фазі засипання;
  • нічний моніторинг сну. Таке обстеження є найефективнішим і інформативним. Все частіше в даному випадку рекомендований відео ЕЕГ моніторинг, коли в ході реєстрації біоелектричної активності мозку здійснюється і відеозйомка. В результаті лікар може порівняти отримані діагностичні дані з тим, як поводиться пацієнт під час сну, оцінити серцеву діяльність, стан м'язів у відповідь на ті чи інші подразники і т.д.

Крім цього виокремлюють ще й запис в стані безсоння. В ході такої діагностики пацієнтові спеціально не дають можливість заснути протягом декількох годин або ж всієї ночі.

Як підготуватися і як проводиться ЕЕГ сну?

Складні підготовчі процедури не потрібні. Попередньо потрібно повідомити лікаря про ліки, які ви приймаєте. Напередодні не рекомендується вживання алкоголю, кави, шоколаду. Перед візитом в нашу клініку "Доктор Спін" досить просто помити голову: інша підготовка не потрібна.

Відео ЕЕГ моніторинг сну виконується в стаціонарних умовах. Пацієнт розташовується на зручній кушетці. На його голові фіксуються спеціальні датчики, а під час реєстрації електричних імпульсів ще перед засинанням, як правило, задіюються додаткові подразники: пацієнта просять глибоко дихати, поперемінно включають і вимикають світло і т.д. Після завершення цього етапу починається аналіз фаз сну. Пацієнт засинає, а в цей час відбувається реєстрація даних під постійним наглядом спеціаліста-діагноста.


Залишилися питання?

Наші адміністратори дадуть відповідь на будь-яке питання щодо послуги