Міфи і факти про МРТ діагностику

Магнітно-резонансна томографія є відносно новим видом інструментального дослідження в медицині. І хоч науково доведена і ефективність, і безпека цього методу, з ним все одно пов'язано чимало стереотипів і хибних думок.

Спеціалісти "Доктор Спін" в Києві на практиці стикалися з різними домислами щодо МРТ. Щоб їх розвіяти ми підготували матеріал про достовірні відомості про магнітно-резонансну діагностику.

Міф №1: Для МРТ вкрай багато протипоказань і заборон

Доведений факт: перелік обмежень невеликий. Навіть при наявності деяких видів і моделей імплантів, стентів в серці і кардіостимуляторів, протезів в суглобах може бути проведено МРТ.

Але якщо у пацієнта вони все ж є, до обстеження потрібно надати післяопераційну виписку або інший документ, в якому вказується вид імплантованого об'єкта. Тільки на підставі цього приймається рішення про можливість проведення томографії. Якщо відповідні документи втрачено, то їх слід відновити у лікуючого лікаря або в клініці, де виконувалася операція по установці імпланта (протеза / стента / кардіостимулятора).

З метою безпеки ніколи не потрібно замовчувати інформацію про наявність металевих об'єктів в тілі!

Міф №2: При МРТ металеві коронки або зубні імплантати будуть пошкоджені

Факт: металеві предмети в ротовій порожнині можуть стати причиною "артефактів" зображення, тобто спотворень і різних неточностей на одержуваних знімках. Але пошкодитися в ході МРТ або травмувати ротову порожнину пацієнта вони точно не можуть.

Міф №3: МРТ не можна робити, якщо є пірсинг чи татуювання

Факт: подібні особливості не є протипоказаннями. Так, пірсинг просто потрібно буде зняти перед тим, як лягати в томограф. З татуюваннями все ще простіше. Якщо вони зроблені зовсім недавно (пройшло менше 10 днів), то ми в Києві запропонуємо перенести процедури до моменту загоєння шкірних покривів. Після цього ніяких заборон для власників тату немає.

Міф №4: Через клаустрофобію точно доведеться відмовитися від МРТ

Факт: клаустрофобія, тобто патологічний страх тісних і замкнутих просторів, дійсно відноситься до відносних протипоказань. Але категорично виключати можливість МРТ не варто. По-перше, значення має вираженість клаустрофобії: якщо тісні простори викликають просто неприємні відчуття, то пройти обстеження можна. Відмовитися треба при виникненні нападів задухи і відсутності ефекту від різних видів терапії.

По-друге, сучасні томографи, включаючи використовуваний в "Доктор Спін" Philips Intera 1.5 Т, мають досить широкий і відкритий з двох сторін тунель. А значить напади страху малоймовірні. По-третє, процедура може бути в будь-який момент екстрено перервана, якщо пацієнт відчуває сильний дискомфорт.

Міф №5: МРТ тільки для візуалізації м'яких тканин, для обстеження кісток потрібно робити КТ

Факт: МРТ дозволяє досліджувати і тверді і м'які тканини. Вибір інструментальних методів діагностики обумовлений переслідуваними клінічними завданнями. Припустимо, стресовий перелом краще діагностувати за допомогою магнітно-резонансної, а багатоуламковий - комп'ютерної томографії.

Більш того, є випадки, коли потрібні обидва цих дослідження, так як вони здатні доповнити один одного і допомогти з постановкою правильного діагнозу і вибором ефективного лікування.


Залишилися питання?

Наші адміністратори дадуть відповідь на будь-яке питання щодо послуги