МРТ діагностика захворювань хребта

При болях в спині все частіше виконується магнітно-резонансна томографія хребта. Таке дослідження дає можливість виявити таку поширену патологію, як остеохондроз, при якій підвищуються навантаження на міжхребцеві диски. Допомагає магнітно-резонансна томографія і з діагностикою інших проблем.

Якщо вас турбує спина, то ми рекомендуємо записатися на МРТ хребта в "Доктор Спін" в Києві. У нас використовується експертний томограф Philips Intera 1.5 Т, а всі послуги надаються в рамках єдиної клінічної бази. З готовими знімками ви можете відразу ж потрапити до нашого досвідченого вертебролога або інших лікарів.

Через що виникає біль в спині?

Для розуміння причин дискомфорту і хворобливості потрібно знати саму структуру хребетного стовпа. Він складається з міжхребцевих дисків, а ті в свою чергу мають фіброзне кільце і рідке ядро. З віком або через сильні навантаження кількість рідини скорочується. В такому випадку підвищується ризик зсуву ядра, протрузії або формування грижі. Також можлива і екструзія, коли дискові фрагменти виявляються під задньою подовжньою зв'язкою.

При цьому больові відчуття при остеохондрозі в більшості випадків обумовлені тим, що грижа диска здавлює розташовані поряд з хребтом нервові корінці спинного мозку. Крім того можливі й інші причини болю в спині, а саме:

  • м'язові спазми;
  • виникнення пухлин і об'ємних новоутворень в районі хребців;
  • травми: компресійні переломи, сильні удари і т.д .;
  • інфекційні ураження хребетних дисків (спондилодисцит);
  • проблеми з поставою, в тому числі сколіоз, лордоз і кіфоз;
  • різні вроджені аномалії будови хребетного стовпа.

Чому потрібно зробити МРТ хребта?

Такий вид діагностики є найбільш інформативним, оскільки дозволяє оцінити стан не тільки всіх хребетних структур, але і розташованих поблизу м'яких тканин. Дослідження дозволяє візуалізувати зміщення ядер дисків і / або наявні розриви фіброзних кілець, виявити новоутворення і пухлини, оцінити звуженість хребетного каналу спинного мозку і наявність здавлених нервових корінців. Також магнітно-резонансна томографія показує травматичні і запальні зміни тканин, спазми м'язів і т.д.

Найчастіше МРТ хребта не вимагає використання контрасту, але для посилення результатів (отримання більш точної та інформативноъ діагностичної картини) в окремих випадках виконується процедура з контрастуванням. Спеціальна контрастна речовина вводиться пацієнтові внутрішньовенно.

Переваги МРТ при проблемах з хребтом

На користь застосування цього методу діагностики в "Доктор Спін" свідчать такі фактори:

  • відсутність шкідливого променевого навантаження, що дає можливість робити процедуру повторно, відстежувати динаміку змін;
  • допомога не тільки при постановці діагнозу, але і виборі методу лікування, включаючи планування операцій, а також оцінку ефективності проведеної терапії;
  • проста підготовка до процедури і відносно невеликий спектр протипоказань.

У нашій клініці в Києві ми використовуємо різні методи лікування спини і хребта. При необхідності консервативна терапія може бути доповнена лікувальним масажем, курсом остеопатії, рефлексотерапією і т.д.


Залишилися питання?

Наші адміністратори дадуть відповідь на будь-яке питання щодо послуги