МРТ голови з контрастом. Що важливо знати?

Магнітно-резонансна томографія (скорочено МРТ) голови - високо результативне і максимально точне дослідження тканин головного мозку, його судинного русла, а також ефективний метод аналізу стану ЦНС (центральної нервової системи). Сьогодні таке дослідження вже стало "золотим стандартом", що дозволяє виявити різні патології на ранній стадії. Також може бути показано МРТ головного мозку з контрастом, що підвищує інформативність отриманої тривимірної візуалізації.

У нас в "Доктор Спін" в Києві проводиться МРТ голови як без контрастного посилення, так і з ними. Ми застосовуємо томограф експертного рівня Philips Intera 1,5 Тесла, що дозволяє отримати чітке і точне зображення, необхідне для постановки правильного діагнозу. Всі деталі ви можете уточнити у наших консультантів.

У чому різниця МРТ головного мозку з і без контрасту?

МРТ з контрастним посиленням забезпечує найбільшу інформативність знімка. Використання контрасту дозволяє більш деталізовано розглянути осередок патології. Є й інші відмінності процедури, при якій застосовуються контрастні речовини, а саме:

 • необхідність додаткової підготовки;
 • трохи більші витрати часу;
 • вище ціна, обумовлена вартістю контрастної речовини і її кількістю (залежить від ваги пацієнта). Звичайне МРТ головного мозку у нас коштує 1290 грн, а з посиленням - 2990 грн.

Навіщо МРТ з контрастним посиленням?

Контраст при перевірці головного мозку за допомогою магнітно-резонансного томографа призначають, як правило, спеціалісти в галузі неврології та / або нейрохірургії, коли потрібні більш точні та інформативні результати дослідження.

За допомогою посилення можна виявити наступне:

 • новоутворення (пухлини);
 • запалення аутоімунного характеру;
 • інші порушення в головному мозку.

Введені контрастні речовини дозволяють точно візуалізувати розташування, структуру і чіткі межі пухлин, демієлінізуючі процеси, якість кровопостачання досліджуваних областей мозку і т.д. До того ж, як і при звичайному МРТ, контрастне обстеження дає чітку картину всіх мозкових тканин і структур, незалежно від їх глибини.

Чи безпечний контраст при МРТ головного мозку?

У клініці "Доктор Спін" використовуються виключно ліцензовані безпечні контрастні речовини. Вони виводяться з організму вже через кілька годин після процедури. Як результат МРТ з контрастуванням забезпечує наступні переваги:

 • безпеку і нешкідливість;
 • мінімальні протипоказання (пов'язані з алергіями при індивідуальній непереносимості);
 • легка переносимість;
 • висока деталізація знімків.

Протипоказання і підготовка до МРТ з контрастним посиленням

Як і при звичайному МРТ, абсолютні протипоказання пов'язані з незнімними металевими протезами, вушними імплантатами, кардіостимуляторами, кровоспинними кліпсами на судинах головного мозку, нестримне блювання у пацієнта. До відносних заборон відноситься вагітність, носіння брекет-систем, клаустрофобія, штучний кришталик, інсулінова помпа, штучні клапани, стенти в серці. До них також додається індивідуальна непереносимість контрастної речовини.

В цілому, магнітно-резонансна томографія головного мозку з контрастуванням не вимагає спеціальної підготовки. Відмінність при використанні контрастування полягає в тому, що спеціалісти не рекомендують прийоми їжі перед процедурою: через них вища ймовірність появи нудоти. Вже перед самим обстеженням знімаються всі металеві прикраси і знімні протези.

Як виконується МРТ мозку з контрастом?

Хід обстеження з посиленням відрізняється від звичайного. Виділяють наступні етапи:

 1. Спочатку проводиться традиційна процедура МРТ.
 2. Потім пацієнтові робиться ін'єкція в вену, а діюча речовина швидко проникає в судини головного мозку, контрастуючи обстежувані мозкові тканини.
 3. Виконується повторне сканування.
 4. Підготовка результатів сканування, вивчення і опис матеріалу лікарем-рентгенологом.

Найчастіше наші пацієнти в Києві не відчувають погіршення самопочуття або інших негативних ефектів через контрастне посилення.


Залишилися питання?

Наші адміністратори дадуть відповідь на будь-яке питання щодо послуги