МРТ голови: суть методу, показання та вартість
Головний мозок безпосередньо впливає на функціонування всіх систем та органів людини. Довгий час його точна та інформативна діагностика залишалася проблематичною, але все змінилося з появою магнітно-резонансної томографії. МРТ головного мозку допомагає оцінити всі його структури та перевірити судини.
У якому разі потрібно робити МРТ голови?
До основних показань відносяться:
- регулярний головний біль без явної причини;
- підозри пухлин;
- хронічна чи гостра епілепсія;
- перенесений інсульт (та необхідність оцінки стану головного мозку та його судин);
- випадки втрати свідомості;
- ряд захворювань, включаючи судинні порушення, менінгіт, хворобу Альцгеймера або Паркінсона, розсіяний склероз;
- планова операція на мозку чи перевірка її ефективності.
Крім цього, патології мозку можуть викликати й інші скарги, включаючи:
- сплутаність думок;
- зміна поведінки;
- погіршення пам'яті;
- порушення чутливості;
- проблеми з вимовою, органами зору чи слуху.
Чи є протипоказання для МРТ голови?
МРТ судин головного мозку – безпечний та нешкідливий метод діагностики, який може бути призначений як дорослим, так і дітям. До характерних особливостей МРТ головного мозку відноситься і мінімальний набір протипоказань для проведення, а саме:
- наявність кардіостимулятора;
- інсулінова помпа чи інший лікарський дозатор.
Як робиться МРТ голови?
Процедура діагностики виконується на томографі. У нас використовується Philips Intera 1.5 Тесла. Під час діагностики пацієнт лежить, а голова фіксується в підголовнику, оскільки для отримання точних та інформативних даних потрібно забезпечити нерухоме положення тіла. Процедура безболісна, безпечна і не завдає дискомфорту. Поки пацієнт лежить, томограф здійснює численні знімки та формує тривимірну модель мозку.
Магнітно-резонансна томографія судин головного мозку займає від 20 до 30 хвилин. При виконанні процедури з контрастом заздалегідь здійснюється його введення, а загальний час проведення може збільшитись до 45-60 хвилин.
Що показує МРТ мозку?
За допомогою цього дослідження можна оцінити зміни у структурах, виявити порушення мозкової активності та інші патології. Одночасно також можна перевірити і очні орбіти, визначити стан сітківки та зорового нерва.
За допомогою МРТ можна виявити такі проблеми зі здоров'ям:
- наявність кіст, доброякісних та злоякісних новоутворень;
- гематоми;
- тромбоз судин головного мозку, аневризми чи інші судинні проблеми;
- ішемічні зони і т.д.
Що не можна робити перед МРТ мозку?
Спеціальна підготовка до діагностики не потрібна. Щоб виключити ризики підвищення тиску та почуття нудоти, рекомендується робити МРТ натще або через кілька годин після їжі. Для підвищення точності обстеження перед обстеженням не варто:
- палити;
- пити алкогольні напої;
- пити каву та інші кофеїновмісні напої.
До якого лікаря йти з МРТ голови?
З результатами на руках треба йти до того лікаря, який направив вас на МРТ головного мозку. Якщо це була власна ініціатива, то із висновком рекомендується звертатися до невропатолога чи нейрохірурга.
Скільки коштує МРТ голови?
Ціна залежить від обширності перевірки (до обстеження мозку може включатися діагностика гіпофіза, очних орбіт, судин і вен тощо). Також варто враховувати, що діагностика з контрастом коштує дорожче. Ціна на МРТ голови у нашій клініці у Києві стартує від 1290 грн (у вартість входить запис знімка та висновків на диск).