МРТ хребта: показання, переваги, ціна у Києві

Найчастіше перевірити стан хребта вирішують при болях у спині. Але проблеми з хребтом можуть провокувати різні скарги, включаючи болючість у нозі, у районі серця, нирок тощо. Якщо подібні симптоми є у вас, варто записатися на МРТ спини до нашої клініки "Доктор Спін".

У чому переваги МРТ хребта?

До появи магнітно-резонансної томографії ефективно обстежити хребетний стовп було дуже проблематично. Рентген міг показати тільки явні ушкодження, на зразок перелому, тоді як неочевидні патологічні процеси вимагали множинних знімків під різними ракурсами, а це вже загрожує високим променевим навантаженням.

У цьому сенсі МРТ спини має відчутні переваги:

 • нешкідливість та безпека, що дозволяє повторювати МРТ для оцінки стану хребта в динаміці;
 • висока інформативність за рахунок формування тривимірного знімка зони, що обстежується;
 • еталонна точність діагностики, що дозволяє виявити проблеми на ранніх стадіях;
 • відсутність болю та дискомфорту;
 • мінімальний перелік протипоказань.

Як робиться МРТ спини?

Процедура є максимально простою для пацієнта. Попередньо потрібно зняти металеві прикраси та предмети одягу/аксесуари з металом. Потім пацієнт заходить до кабінету, де знаходиться наш томограф Philips Intera 1.5 Тесла. У ході обстеження потрібно просто лежати і не здійснювати рухи, інакше знижується точність обстеження. Жодних неприємних відчуттів чи болю людина не відчуває.

Що показує МРТ хребта?

Магнітно-резонансна томографія дозволяє виявити різні порушення та захворювання хребетного стовпа, у тому числі:

 • защемлення нерва;
 • будь-які дефекти кісткових тканин;
 • викривлення хребта (кіфоз та сколіоз);
 • протрузії та міжхребцеві грижі;
 • осередки запалення та наслідки травм;
 • пухлини;
 • різні патологічні процеси, спричинені остеохондрозом, спондильозом тощо.

Як підготуватись до МРТ хребта?

Якась спеціальна підготовка до цього виду дослідження не потрібна. Але якщо лікар призначив проведення МРТ спини з контрастною речовиною, то рекомендується робити його натще або через 6 годин після останнього прийому їжі. Така підготовка потрібна для того, щоб контраст не викликав нудоти.

Скільки часу займає процедура МРТ хребта?

Процедура не триває багато часу. На обстеження одного відділу хребетного стовпа зазвичай йде від 15 до 30 хвилин. Якщо має бути комплексна діагностика всього хребта та/або МРТ з контрастом, то загальна тривалість зазвичай збільшується, до 1 години.

Скільки коштує МРТ хребта у Києві?

Вартість залежить від обширності діагностики та необхідності використання контрасту. На МРТ хребта ціна в клініці "Доктор Спін" стартує від 1290 грн. Стільки у нас вартує обстеження одного відділу хребетного стовпа без контрастної речовини. Комплексний check-up спини за допомогою магнітно-резонансної томографії коштує від 1990 до 3190 гривень.

Який лікар призначає МРТ хребта?

Рекомендувати перевірити спину та хребетний стовп на магнітно-резонансному томографі можуть лікарі різних напрямків. Найчастіше відповідне направлення дають ортопеди-травматологи, неврологи, ревматологи, нейрохірурги, гематологи, онкологи.

Чи є протипоказання до МРТ хребта?

Перелік абсолютних протипоказань мінімальний. Сюди входить наявність інсулінової помпи, кардіостимулятора чи феромагнітних імплантатів у тілі.

Всі ціни на МРТ хребта


Залишилися питання?

Наші адміністратори дадуть відповідь на будь-яке питання щодо послуги