МРТ з контрастом і без. В чому різниця?

Метод діагностики з використанням магнітно-резонансної томографії вважається одним з найбільш інформативних способів візуалізації різних тканин і органів. Також він є максимально безпечним для пацієнтів. Але чи справедливі ці тези до МРТ з контрастом. Щоб відповісти на це питання, потрібно розібратися у відмінностях між процедурами з контрастною речовиною і без неї, а також ключових нюансах процедури з контрастуванням.

У нашій клініці "Доктор Спін" в Києві виконується МРТ з контрастом і без. Для внутрішньовенного введення ми використовуємо речовину з гадолінієм, що характеризується найменшими ризиками побічних ефектів. Більше деталей про МРТ з контрастом ви можете дізнатися в телефонному режимі у консультантів, на прийомі у профільних лікарів, а також ознайомившись з цим матеріалом.

МРТ з контрастом: що це?

Магнітно-резонансна томографія дозволяє отримати деталізовані зображення різних анатомічних структур людини. Найчастіше можливостей сучасних томографів вистачає, щоб провести інформативне дослідження мозку, хребта, різних внутрішніх органів або суглобів. Але в окремих випадках лікарі наполягають на МРТ з контрастом. Відповідне посилення дозволяє краще побачити різницю між нормальними і патологічними тканинами.

Контрастна речовина вводиться внутрішньовенно до початку або в ході МРТ діагностики. Опиняючись в кровотоці людини, контраст швидко надходить тканинам, які обстежуються, змінюючи їх магнітні властивості. Як результат, підвищується якість візуалізації, а лікар отримує більш точну інформацію про патологічні процеси і / або стан здоров'я пацієнта в цілому.

Основні показання для МРТ з контрастом

Найчастіше обстеження з контрастуванням рекомендовано при підозрах на пухлини, пошкодження периферичних нервів, наявність аневризм. Також введення контрасту практикується при МРТ гіпофіза.

До інших показань для візуалізації з контрастним посиленням відноситься:

  • обстеження ЦНС;
  • диференційна діагностика доброякісних і злоякісних новоутворень.

Чи безпечний контраст при МРТ?

Сьогодні при магнітно-резонансній томографії з контрастуванням використовується така речовина, як гадоліній. Саме при його введенні спостерігаються мінімальні ризики побічних ефектів і / або алергічних реакцій. При цьому якщо алергія все ж виникає, то носить легкий і короткостроковий характер: з'являється незначний головний біль, нудота, підвищення пітливості, почервоніння шкіри.

Діагностична цінність гадолінію зберігається близько години, а повне виведення з організму людини відбувається за період від кількох годин до доби.

Важливо враховувати, що гадоліній може бути небезпечний для людей з патологіями нирок, в тому числі з нирковою недостатністю. Тому перед МРТ з контрастом потрібно здати аналіз на креатинін, що дозволить оцінити ризики для здоров'я.

Креатинін бере участь в обмінних процесах людини і виводиться нирками. Якщо креатинін підвищений, то ниркові функції порушені і є ймовірність, що і контраст після МРТ буде виведений з організму з затримкою. У цьому випадку лікар повинен добре зважити діагностичну цінність обстеження і ризики введення контрастної речовини.


Залишилися питання?

Наші адміністратори дадуть відповідь на будь-яке питання щодо послуги