Роль МРТ діагностики в неврології

Неврологічні патології є одними з найбільш поширених в світі. Наприклад, в Україні щороку інсульт головного мозку та інші ішемічні хвороби діагностують понад, ніж у 100 тисяч чоловік. Майже третина з них - працездатне населення. Високі і показники смертності: відразу після інсульту помирає 20% людей, а ще близько 50% - протягом першого року.

Щоб убезпечити себе від таких неврологічних проблем, рекомендується регулярно проходити обстеження. Одним з найбільш інформативних методів інструментального дослідження сьогодні вважається магнітно-резонансна томографія (МРТ). Вона дозволяє виявити наявні порушення на ранніх стадіях, що дозволить своєчасно розпочати лікування неврологічних патологій. Також МРТ відноситься до перших методів діагностики при гострому інсульті, дозволяючи виявити осередки його локалізації та вибрати оптимальні методи першої допомоги пацієнтам.

МРТ головного мозку і судин голови та шиї

МРТ відноситься до основних методів обстеження на предмет виявлення неврологічних і судинних захворювань, що впливають на роботу головного мозку. В "Доктор Спін" в Києві використовується томограф експертного рівня Philips Intera 1.5 Т, який забезпечує знімки високої чіткості, дає можливість отримати візуалізацію мозку в трьох площинах. На їх підставі неврологи можуть поставити діагноз на ранніх стадіях хвороби і підібрати оптимальне лікування.

МРТ голови дозволяє оцінити роботу різних відділів і тканин головного мозку, пов'язаних з ним структур, в тому числі гіпофіза, очних орбіт, придаткових пазух, артерій і вен голови та шиї. Широке використання МРТ в сфері неврології обумовлено її здатністю виявити дегенеративні зміни тканин, пухлини і запальні процеси, які спровокували неврологічні симптоми.

На підставі отриманої за допомогою МРТ інформації можна виключити або підтвердити різні діагнози, неврологічні і не тільки, а саме:

 • невропатії;
 • епілептичний синдром;
 • хвороба Паркінсона;
 • хвороба Альцгеймера;
 • нейроваскулярний конфлікт (здавлення черепного нерва кровоносною судиною);
 • пухлини;
 • запальні ураження мозку і т.д.

Інші переваги МРТ в неврології

Магнітно-резонансна томографія використовується як для виявлення патологій на ранніх стадіях, так і для диференціальної діагностики, оцінки ступеня ураження мозку при інсультах. А ще цей метод обстеження забезпечує додаткові діагностичні дані, будучи максимально безпечним.

Високу значимість МРТ в сфері неврології забезпечують наступні плюси:

 1. Можливість не тільки виявити пухлинні процеси на ранніх стадіях, а й визначити їх розміри, точну локалізацію або навіть характер (добро-чи злоякісний).
 2. Ефективна оцінка характеру і обширності уражень мозку при будь-яких видах інсульту.
 3. Безпека на фоні інших методів дослідження. У зв'язку з цим МРТ використовується для повторних обстежень і контролю змін нервових тканин в динаміці.
 4. Здатність візуалізувати не тільки нервові закінчення, але і судини і м'які тканини, розташовані поблизу. Припустимо, при такій патології, як дисциркуляторна енцефалопатія, магнітно-резонансна ангіографія допомагає визначити просвіт судин, наявність бляшок і тромбів.
 5. Визначення локалізації і причини здавлених нервів (при невропатіях і тунельних синдромах).

Отже, МРТ в неврології корисна не тільки тим, що допомагає підтвердити / спростувати діагноз. З її допомогою можна виявити причини виникнення багатьох патологій, підібрати оптимальне лікування, спрямоване не тільки на зняття неприємних симптомів.

Пройти МРТ в Києві ви можете в "Доктор Спін". Ми пропонуємо широкий спектр МР-процедур, включаючи обстеження з контрастним посиленням або без нього. Всі деталі уточнюйте в наших консультантів!


Залишилися питання?

Наші адміністратори дадуть відповідь на будь-яке питання щодо послуги