Вартість послуг
- 4.03МРТ попереково-крижового відділу хребта (знімок, висновок, СD)1300 грн
- 4.09МРТ попереково-крижового відділу хребта з контрастним підсиленням (знімок, висновок, CD)2800 грн
Остеохондроз і грижі
Не завжди грижа виникає через сильне навантаження відразу. Коли людина тривалий час працює, сидячи за комп'ютером, м'язи можуть спазмоватися через постійну, хоч і невелику напругу. Внаслідок цього в них порушується кровообіг, і вони не можуть живити хрящ, який не має власних кровоносних судин. Міжхребцевий диск "всихає" і не може більше амортизувати рухи. Виникає остеохондроз. А коли диск зневоднюється ще більше, він зміщується і пошкоджується. Це - грижа, або екструзія, як її прийнято називати.
Таким чином, важливо не тільки підтримувати анатомічно правильне положення хребта під час роботи, але і виконувати вправи, які розробляють і живлять м'язи і хрящі.
Важливо! Не варто утримуватися від фізичної активності зовсім, вважаючи грижею невеликі зміни в міжхребцевих дисках. На сьогоднішній день для поперекового відділу, наприклад, випинання диска до 5 мм на скані МРТ екструзією не вважається.
Утиск сідничного нерва
Сідничний нерв бере початок в клубово-крижовому зчленуванні, проходить через все стегно, розгалужуючись на навколишні тканини, а потім і на тканини гомілки. Таким чином, захворювання сідничного нерва мають широкий діапазон симптомів. Але причина найчастіше пов'язана з нижніми відділами хребта, зокрема з їх остеохондрозом, грижами і спондильозом. Ось лише деякі симптоми:
- сильний біль, печіння, поколювання в області стегна, гомілки, стопи і пальців;
- порушення ходи і чутливості, кульгавість;
- болі в колінному суглобі;
- слабкість в м'язах ноги;
- підвищення температури;
- порушення функцій органів малого тазу.
Важливо! Зміщення міжхребцевих дисків - не єдина причина обмеження сідничного нерва. Спазм грушовидного м'яза також викликає обмеження. Причини його до кінця не вивчені. Щоб відрізнити синдром грушовидного м'яза від безпосередньо патології хребта, необхідна діагностика з докладною деталізацією.
МРТ поперекового відділу хребта виконують в 3-х проекціях і в 3-х режимах, що дозволяє досить точно діагностувати, чи є грижа.
Чому важливо почати з МРТ поперекового відділу?
Вирішивши одного разу вести здоровий спосіб життя, пацієнт ризикує неправильно зробити вправу. Або ж дана вправа не підходить особисто йому, виходячи з патології хребта. Тому перед тим, як почати заняття, проконсультуйтеся з лікарем або реабілітологом. Покажіть спеціалісту знімок МРТ попереково-крижового відділу хребта. Тренер повинен знати, які вправи людині протипоказані.
МРТ поперекового відділу в Києві зробити нескладно. Запишіться на обстеження в наш центр. Особливої підготовки до обстеження не потрібно.